Svatko ima pravo na svoj ukus, na kraju svijet je pun fetišista na debljinu koji se pale na strije na trbuhu, ali realno, promovirati tako nešto je loše jer debljina je nezdrava i u vezi nje nema ništa pozitivno
Fatkini! Zlo! Promocija nezdrave prehrane i celulita koji izgleda kao izrovana njiva. Fatkini je novopečeni termin koji su izmislile bucmaste žene, neke od njih i više nego bucmaste, a koje veličaju svoju pretilost, svojih 80, 90 ili čak 115 kg u bikiniju. One se fotografiraju za Instagram i skupljaju lajkove na račun svog pretilog izgleda. Kraj je ljeta i još su poneki od vas na plaži i ako pogledate 360 stupnjeva oko vas, naići ćete na fatkini predstavnice. Znamo otkud stiže termin: fat na engleskom znači debela, a kini dolazi od riječi bikini.
Prošlog sam mjeseca, britka kakva jesam, u nekom Facebook statusu napisala da je naša domaća fatkini promotorica, inače model za bucke, pretila jer doista i jest i nju je taj komentar toliko pogodio da je, sasvim neprimjereno njoj kao javnoj osobi, nakon što je moju izjavu ponosno objesila na svoj Facebook zid, ismijavala mene zajedno sa svojim fanovima koji joj se uvlače u šupak komentarima protiv mene. Recimo, netko me fino navrijeđao na svim osnovama, a ona na to toj osobi napiše: „Ahahahahahah kraljiceeee LOL!” Zar je to ponašanje jedne javne osobe koja bi trebala zagovarati mir na društvenim mrežama i barem se praviti da ju vrijeđanja drugih i tračevi o, u ovom slučaju meni, ne zanimaju, ali ne – tu fatkini hrvatsku predstavnicu ništa nije moglo zauzdati da se suzdrži od javnog uživanja u vrijeđanju mog izgleda iako se fatkini promotorice zalažu za tzv. body positivity i ne bi trebale vrijeđati ičiji izgled jer… svi smo jednaki. Nisam ja kriva što ona noću jede krafne i maže maslac dva cenimetra debelo na kruh, što je potrebno raditi na dnevnoj bazi kako bi se postigla nezdrava fatkini linija.
Inače, debele žene izmislile su termin fatkini kao udarac bikiniju. One smatraju da su vitke žene u bikiniju bezveze i nisu seksi, po njima je seksi izgled nasukanog kita kojeg kad vidimo na plaži poželimo pozvati Green Peace ili kako se već zove ona organizacija koju zoveš kad nabašeš na kita koji se nasukao na obalu i gubi dah. Taj termin nije toliko nov. Provlači se po internetu već nekih dvije godine. U nekima budi divljenje, a u većini zgražanje i negativne komentare. Svatko ima pravo na svoj ukus, na kraju svijet je pun fetišista na debljinu koji se pale na strije na trbuhu, ali realno, promovirati tako nešto je loše jer debljina je nezdrava i u vezi nje nema ništa pozitivno.
No, neke fatkini predstavnice zarađuju na svojoj debljini, reklamiraju odjeću za pretile i imaju stotine tisuća pratitelja na društvenim mrežama. Za sve je kriva zemlja debelih – Amerika – oni su i izmislili taj termin. A pratitelji takvih? Većinom su to druge debele žene koje u fatkini poznatim curama vide utjehu, a ostali pratitelji su tu da se zgražaju na svaku njihovu sliku i smiju se tome. Zdravo se smijati, ali nije zdravo biti fatkini cura. Naravno, treba voljeti svoje tijelo, ali prezentirati debljinu kao nešto pozitivno je jednako kao prezentirati ovisnost o kokainu kao super stvar. Hej, drogiraj se kokainom i plesat ćeš cijelu noć, wow, zakon!
Dopirem li do vas? Naravno, svakom svoje, nije, ponavljam, grijeh biti fetišist na debljinu i završit ću stoga ovaj tekst pozdravnom porukom svim fatkini djevojkama i ženama, ponosnim na svoju debljinu – neću reći obline – jer svi znamo da debljina i obline nisu isto.
Dakle: uživajte i želim vam puno pratitelja na Instagramu pošto vas to jako veseli. Pusa.